Zdrowie psychiczne – kiedy sięgnąć po pomoc?

Nasze ciało jest jak idealnie pracujący mechanizm. Każda jego część ma swój udział w funkcjonowaniu. Wszelkie zmiany, odchylenia od norm, zakłócają pracę naszego organizmu. Wtedy szukamy pomocy.

Personel medyczny dba o nasz powrót do zdrowia psychicznego czy ratowanie życia

Jednak stan naszego ducha jest w tej walce często pomijany. W końcu, jak psychika może wpłynąć na nasze serce, mózg? Jest to mit, gdyż zdrowie psychiczne jest niesamowicie ważne.

Ból duszy – gdzie zasięgnąć pomocy?

Jeśli odczuwamy, że dolegliwości ze strony naszej psychiki są uciążliwe i wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie, należy zastanowić się nad zasięgnięciem pomocy.

Warto odwiedzić psychologa, który w razie potrzeby pokieruje nas na dalszą diagnostykę. Depresja jest chorobą cywilizacyjną, coraz więcej osób nie radzi sobie żyjąc w pędzie i strachu. Nie jest żaden wstyd prosić o pomoc- dobra kondycja naszej psychiki jest gwarantem sukcesu w naszym życiu zawodowym czy towarzyskim.

Wpływ stanu psychiki na nasze ciało

Żyjąc w czasie silnego stresu czy wzburzenia niszczymy swoje ciało. Układ nerwowy czy też krwionośny często nie wytrzymuje takiego napięcia. W zdrowej sytuacji, gdy napotykamy na zagrożenie, pojawia się w naszym mózgu bodziec do reakcji „Walcz lub uciekaj”. Adrenalina, która dostaje się do naszej krwi daje nam siłę do pokonania trudności. Po całym procesie następuje wyrównanie wszystkich parametrów.

W patologicznej sytuacji organizm jest cały czas w gotowości, jednak zagrożenie nie nadchodzi, bądź pojawia się po długim czasie. W ten sposób nasze ciało jest podatne na skutki zbyt dużego napięcia.

Dbaj o siebie

Zadbaj o swoje wnętrze. Relaksująca kąpiel, masaż czy spacer z pewnością pozwolą się wyciszyć. Jednak, jeśli czujemy, że to już nie wystarcza, odwiedźmy specjalistę.