O czym pamiętać przy załamaniu nerwowym?

Podczas gdy niektórzy ludzie są w stanie poradzić sobie z takimi zmaganiami, inni mogą być mniej odporni w obliczu ekstremalnego stresu.

Przeżywasz załamanie nerwowe? Sprawdź ten artykuł

Słabe umiejętności radzenia sobie, brak samoopieki, niskie wsparcie społeczne, słabe relacje interpersonalne, niezdrowe mechanizmy radzenia sobie i nieleczona choroba psychiczna mogą przyczynić się do początku tego, co ludzie nazywają załamaniem nerwowym.

Zasadniczo wytępione przez współczesną medycynę i zastąpione DSM i psychofarmakologią, użycie terminu „załamanie nerwowe” jest potoczną pozostałością po czasach, gdy niewiele rozumiano na temat chorób psychicznych i służy to, jako niefortunne przypomnienie ignorancji, która nadal przenika społeczeństwo.

Załamanie nerwowe – o tym warto pamiętać!

Czynniki, które mogą przyczynić się do intensywnej reakcji na stres, obejmują:

  • Posiadanie osobistej historii lub rodzinnej historii zaburzeń lękowych.
  • Posiadanie choroby lub pogarszający się stan zdrowia, który wpływa na zdolność do skutecznego funkcjonowania.
  • Zaburzenia psychiczne pogarszają się z powodu trwających wydarzeń.

Załamanie nerwowe może być poważnym problemem zdrowotnym, jeśli nie możesz wykonywać codziennych czynności z powodu stresu i zmagań z radzeniem sobie.

Każdy inaczej radzi sobie ze stresem. Niektórzy ludzie są w stanie lepiej radzić sobie ze stresem niż inni. Kiedy jednak nie możesz już wykonywać codziennych zadań – takich jak wstawanie z łóżka, mycie zębów lub chodzenie do pracy – nadszedł czas, aby poszukać profesjonalnej pomocy.

Być może najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jeśli jesteś aktywnie zaangażowany w przytłaczająco stresującą sytuację, jest odejście od tego środowiska – jeśli możesz. Pomyśl o tym jako o swoim osobistym „czasie wolnym”. Daj sobie trochę czasu na uspokojenie umysłu i ciała.