Jak endorfiny wpływają na nasze zdrowie?

Odchudzanie często jest równoznaczne z dobrym nastrojem, co ma związek z endorfinami po treningu. Nie od dziś wiadomo, że treningi i codzienne ćwiczenia są doskonałym sposobem na zachowanie zdrowego ciała i umysłu. Jak endorfiny wpływają na nasz organizm? Dlaczego warto ćwiczyć? O czym musimy wiedzieć?

Endorfiny uwalniają się po aktywności fizycznej

Jeśli chcemy pobudzić endorfiny w swoim organizmie, postawmy na codzienną aktywność fizyczną. Co ciekawe, u niektórych osób hormony szczęścia wytwarzają się po długim spacerze, a u innych po godzinnym treningu na siłowni. Jednak faktem jest, że endorfiny mają zbawienny wpływ na nasze ciało.

Stajemy się pełni życia i zmotywowani do działania. Możemy z powodzeniem zapomnieć o troskach dnia codziennego. Nie zapominajmy o tym, że śmiech także wpływa na uruchomienie hormonów szczęścia.

Endorfiny a zdrowie

Bardzo ważne jest to, że endorfiny pozwalają zredukować odczuwany ból. Ponadto, łagodzą poziom doświadczanego stresu przez nasz organizm. Dzięki hormonowi szczęścia kobiety mogą łatwiej przejść poród. Warto każdego dnia uruchamiać w organizmie hormony szczęścia, dzięki czemu będziemy cieszyć się dobrym samopoczuciem i motywacją do działania.

Rozpoczęcie odchudzania bywa sporym wyzwaniem. Pamiętajmy o tym, aby połączyć treningi ze zdrowym odżywianiem się. W przeciwnym razie nie osiągniemy zamierzonych efektów. Z pewnością każdy sportowiec regularnie odczuwa endorfiny po treningu.

To tzw. hormony szczęścia, które wpływają na rozluźnienie ciała i zadbanie o bardzo dobry nastrój. Jeśli pomyślimy o tym, że po treningu będziemy dobrze się czuć, z pewnością łatwiej nam będzie wykonać zadanie.

One thought on “Jak endorfiny wpływają na nasze zdrowie?

Dodaj komentarz